.

Gra miejska

W sobotę, 15 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 2b Kamil Malchar, Jakub Surma, Mateusz Mędrek i Hubert Kawończyk wzięli udział w grze miejskiej "Tropami Solidarności", poświęconej burzliwej historii podbeskidzkiej "Solidarności".

Zadaniem uczestników było m.in wcielenie się w działaczy “Solidarności”, sprostanie wyzwaniom czasów PRL-u i stanu wojennego (m.in. organizacja demonstracji związkowej, druk i kolportaż podziemnych biuletynów solidarnościowych, sprostanie przesłuchaniu przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oraz wiele innych).

W trakcie gry uczniowie spotkali się z prawdziwymi uczestnikami tamtych wydarzeń – organizatorami strajków, podziemnymi drukarzami i kolporterami, uczestnikami nielegalnych demonstracji.

IMG_174831.jpgIMG_135126.jpg

Uczniowie klas trzecich technikum uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Minerałów ,,Skarby Ziemi". Podczas zajęć obejrzeli ponad 550 rodzajów minerałów z całego świata i poznali zjawisko luminescencji. Lekcja o minerałach, prowadzona przez geologa, utrwaliła ich wiadomości na temat skał i minerałów.

m5.jpgm1.jpgm3.jpgm2.jpgm4.jpg

W ramach projektu edukacyjnego pt. "Las dla nas. My dla lasu" uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach na temat budek dla ptaków i ssaków, przeprowadzonych przez Panią Irenę Polok z Nadleśnictwa Bielsko. Dzięki pomocy finansowej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zostały zakupione budki dla nietoperzy. Uczniowie podczas zajęć edukacyjnych własnoręcznie je skręcali. Dzięki ich zaangażowaniu zostaną zawieszone w lasach Nadleśnictwa Bielsko. Młodzież, realizując wspomniany projekt, wzbogaciła swoją wiedzę o obyczajach nietoperzy i ich znaczeniu dla środowiska.

 

b1.jpgb4.jpgb3.jpgb2.jpg

Dzisiaj w naszej szkole od rana można było spotkać Św. Mikołaja, który wraz z towarzyszącymi mu przyjaciółmi i pomocnikami rozdawał wszystkim słodkości, a czasem i rózgi. Szkoda, że 6 grudnia jest tylko raz w roku.

 

DSCN1736.JPGDSCN1743.JPGDSCN1737.JPGDSCN1740.JPG

23 listopada 2018 r. w naszej Szkole Stowarzyszenie „Fala” z Kiczyc przeprowadziło program profilaktyczny pn. „Exit Tour”, który objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W ramach programu uczniowie drugich i trzecich klas uczestniczyli w trzech wybranych zajęciach, które dotyczyły następującej tematyki:

  1. Wybory życiowe i ich konsekwencje;
  2. Uzależnienia;
  3. Agresja;
  4. Seks, co warto wiedzieć;
  5. Pornografia
  6. Handel ludźmi;
  7. Samoakceptacja;
  8. Droga do marzeń.

Wszystkie z zajęć miały atrakcyjną formę – były prowadzone metodami aktywizującymi przez doświadczonych wykładowców. Poruszane tematy wzbudziły zainteresowanie uczniów, a wartością dodaną do projektu była możliwość konwersacji w języku angielskim oraz połączenie edukacji i zabawy dzięki koncertom (na otwarcie i zamknięcie programu) w wykonaniu Happi’ego - pochodzącego z Wielkiej Brytanii artysty, grającego muzykę w klimatach hip-hop, electro i pop.

"Exit Tour" Film

Exit-Tour-4.jpgExit-Tour-2.jpgExit-Tour-3.jpgExit-Tour-1.jpgExit-Tour-5.jpg

23 Listopada Klasa III b wyszła do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na spektakl "Gałązka rozmarynu".

Aleksandra Matlak.

IMG170326.jpg