.

13 kwietnia w strażnicy OSP Straconka na ul. Górskiej w Bielsku-Białej odbyły się miejskie eliminacje OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowali:

1. Magdalena Rodak   - kl. 3b

2. Kacper Kucz          - kl. 1c

Uczestnicy turnieju startowali w III grupach wiekowych. Magda z Kacprem wystartowali w trzeciej najbardziej obstawionej grupie, która dawała zwycięzcy awans na eliminacje wojewódzkie. Test był wyjątkowo trudny, dlatego na sukces finałowy przyjdzie nam poczekać do następnej edycji. Gratulujemy zawodnikom sportowej postawy i będziemy trzymać kciuki za rok.

 

Zdjcie0137.jpgZdjcie0140.jpgZdjcie0136.jpg

Kamil Kurczyk, Marcin Hauke i Szymon Kubica wzięli udział w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym dla szkół średnich. 9 kwietnia uczniowie klasy III d na terenie bielskiego WORD-u zdawali komputerowe testy sprawdzające znajomość przepisów ruchu drogowego i weryfikowali  umiejętności manewrowania samochodem. Praktyczna cześć polegała na przejechaniu pojazdem slalomu między pachołkami, parkowaniu i cofaniu. Liczony był czas przejazdu, oceniano technikę. Za naruszenie ciasno ustawionych pachołków odejmowano punkty. Utrudnieniem była piłeczka tenisowa ustawiona na specjalnym talerzu przytwierdzonym na masce samochodu. Na ogólny wynik składały się punkty z testów i jazdy. Ostatecznie drużyna Budowlanki zajęła 5. miejsce. Gratulujemy!

IMG_20190409_111338.jpgIMG_20190409_105217.jpg

W ramach akcji "Integracja przez spotkanie" we współpracy ze stowarzyszeniem "Dla" uczennice kl. IIIa prowadziły zajęcia plastyczno-muzyczne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bielsku-Białej. To kolejny raz, kiedy nasza młodzież uczestniczyła w tej formie wolontariatu.

foto2.jpgfoto4.jpgfoto3.jpgfoto1.jpg

W poniedziałek 18 marca klasa 3b oraz 3c wzięły udział wystawie pt.: Bolesław Leśmian i jego twórczość w ilustracji”, który miał miejsce w Książnicy Beskidzkiej. Wystawa jest pokłosiem XXXIII Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów organizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Zamojskich. Na ekspozycję składają się prace wielu artystów, pokazujący, że obraz i słowo mogą łączyć się w jedną wspólną całość, a poezja Leśmiana jest bardzo malarska.

Wernisaż połączony został z wykładem prof. dr hab. Anny Węgrzyniak Bolesław Leśmian i jego twórczość.

W swoim wykładzie profesor Węgrzyniak mówiła o tym, że Leśmian wiele podróżował, zwłaszcza do Francji, skąd powrócił zafascynowany filozofią Bergsona. I właśnie to bergsonowska koncepcji Élan vital (pędu życiowego) wpłynęła na twórczość poety. Wszystko dzieje się na granicy światów, tego materialnego i duchowego. Jego teksty zamieszkują dziwaczne postacie, wynaturzone, odrealnione, rodem z wierzeń ludowych. Duszą, straszą, przenikają do świata ludzi. Miłość łączy się z cierpieniem, tajemnicą. A wszystko to na tle bujnej przyrody.

Warto czytać Leśmiana. Zwłaszcza teraz, gdy świat stał się boleśnie dosłowny.

130255.jpg115207.jpg130306.jpg115224.jpg

Idziesz do liceum i musisz wybrać profil? Napisałeś maturę i zastanawiasz się, co dalej? Nie masz pojęcia, jakie zawody są dla Ciebie i co właściwie powinieneś w życiu robić? Future Finders powstało właśnie dla Ciebie!

Future Finders to projekt realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii przez piątkę dziewczyn z bielskiego Kopernika: Julię Dwornik, Agnieszkę Kanię, Małgorzatę Kudzię, Annę Kuźniar i Aleksandrę Zacny.

Future Finders to projekt niosący odpowiedzi.

Zorganizujemy dla młodych z Bielska i okolic wydarzenie, podczas którego będą mogli posłuchać przeprowadzanych na żywo rozmów z przedstawicielami różnych zawodów. Wspólnie z dziennikarzami z projektu redakcjaBB młodzież będzie mogła zapytać o kulisy pracy w danych profesjach oraz wady i zalety z nią związane. Wierzymy, że rozmowy te pomogą młodzieży podjąć jak najlepsze decyzje dotyczące rozwoju ich kariery zawodowej.

Zaprosiliśmy do współpracy m.in. dziennikarkę Gazety Wyborczej, chirurga, architekta, filmowca, dyrektor kreatywną Trendy Hair Fashion, a nawet Polkę, która studiowała i pracowała w Londynie. Więcej o naszych gościach i harmonogramie spotkań z nimi znajdziecie na naszym profilu na Facebooku:
https://www.facebook.com/Future-Finders-776113316120889/

Zapraszamy!

plakat.jpgharmo.jpg

DSCN1813.JPGDSCN1815.JPGDSCN1832.JPGDSCN1819.JPGDSCN1827.JPGDSCN1821.JPGDSCN1810.JPGDSCN1830.JPGDSCN1831.JPGDSCN1809.JPGDSCN1822.JPGDSCN1833.JPGDSCN1820.JPGDSCN1818.JPGDSCN1834.JPGDSCN1811.JPGDSCN1812.JPGDSCN1826.JPGDSCN1814.JPG