.

29.12.2018 Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla serca” obchodziło swój 20 jubileusz działalności przy bielskiej parafii Przenajświętszej Trójcy.

Mszę świętą celebrował bp Roman Pindel. Punktem kulminacyjnym obchodów 20 lecia działalności stowarzyszenia „Serce dla serca” były beskidzkie jasełka integracyjne oraz udział osób starszych, dzieci i młodzieży z diecezji bielsko-żywieckiej.

Podczas uroczystości przed częścią artystyczną „za zasługi na rzecz polityki senioralnej i aktywizację niepełnosprawnych” z rąk przedstawiciela rządu, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda honorową odznakę ” Primus in Agendo” otrzymała pani Ewa Biłek-Regnowska, współzałożycielka i wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ”Serce dla serca” .

Pan wiceminister podkreślił ogromną rolę pani Ewy w koordynacji działalności stowarzyszenia, aby mogło funkcjonować dynamicznie.

Po mszy św. w kościele Przenajświętszej Trójcy odbyły się integracyjne jasełka beskidzkie pt „ Co by to było, gdyby Dzieciątko w Beskidach się narodziło”.

Widowisko przygotowane zostało przez seniorów- uczestników Rządowego Programu ASOS „Bezpieczny, aktywny i zaradny senior 60+ z pasją” oraz przez dzieci specjalnej troski podopiecznych Stowarzyszenia „Serce dla serca” i z Klubu Samopomocy”Milusińscy”.

Czas jasełek uprzyjemniał swoją oprawą muzyczną Regionalny Zespół „ Grojcowianie ”. W kościele można też było zobaczyć wystawę prac plastycznych i fotograficznych wykonanych przez „ aktywnych seniorów 60+ z pasją”.

Przedstawiciele naszej szkoły złożyli gratulacje i podziękowania za wieloletnią współpracę z naszą szkołą oraz pomoc podczas organizacji andrzejkowego balu dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Wiązanki kwiatów wraz z listem gratulacyjnym zostały złożone na ręce prezesa Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Serce dla serca” ks. prałata Józefa Oleszko oraz pani Ewy Biłek Regnowskiej.

Irena Kamińska

Renata Tomalik

sds11.jpgsds9.jpgsds7.jpgsds8.jpgsds6.jpgsds5.jpgsds4.jpgsds2.jpgsds3.jpgsds10.jpgsds1.jpg