.

Maturzyści na Jasnej Górze 

W tradycyjnej pielgrzymce maturzystów diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę wzięli także udział uczniowie naszej szkoły. 8 marca uczestniczyli razem z katechetami ks. Piotrem i ks. Tomaszem w Eucharystii sprawowanej w maryjnym sanktuarium przez biskupa Romana Pindla.

Celebrację liturgii poprzedziła konferencja, którą wygłosił do młodych ks. Andrzej Gołębiowski. Salezjanin, który pełni funkcję dyrektora Redakcji Programów Katolickich TVP3 Kraków podawał wiele przykładów z życia młodych ludzi oraz osobistego świadectwa modlitwy i zawierzenia Bogu w trudnych sytuacjach.

Program pielgrzymki dopełniło nabożeństwo Drogi Krzyżowej na jasnogórskich wałach oraz modlitwa różańcowa młodych przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.  Na koniec słowa zawierzenia na czas matury i przyszłych wyborów życiowych odczytali w imieniu wszystkich pielgrzymów uczniowie naszej szkoły.

W sumie w modlitwie na Jasnej Górze wzięło udział ponad 2 tys. młodzieży z 42 szkół leżących na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Wizyta w Częstochowie była też okazją do poznania historycznej, religijnej i kulturowej roli, jaką w dziejach Polski odegrało sanktuarium z wizerunkiem Czarnej Madonny. 

fot. 1 - Konferencja Ks. Gołębiewskiego

fot. 2 - Mszy przewodniczył bp Roman Pindel. Bazylika pełna była młodzieży. 

fot. 3 - Droga Krzyżowa na jasnogórskich wałach. 

fot3.jpgfot2.jpgfot1.jpg