.

Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

Gratulacje!

Dyplom003.jpg

MISTRZOSTWA POLSKI NA TORZE NATURALNYM SPORTÓW SANECZKOWYCH

Gratulacje!

DSC_0063.JPGDSC_0064.JPGDSC_0065.JPGDSC_0062.JPG

MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH GÓRSKICH

13 kwietnia w Ustrzykach Dolnych, kończący 26 kwietnia 4-letnią edukację w Technikum nr 2na kierunku usportowionym, uczeń Marcin Kubica, uczestniczył  siódmy raz z rzędu w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu Anglosaskim. Tym razem po raz pierwszy wystartował w kategorii senior. W wyjątkowo mocno obstawionej grupie 40 zawodników Marcin z czasem 50min. na dystansie 10km uplasował się na trzeciej pozycji zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. Gratulujemy sukcesu naszemu wychowankowi i życzymy dalszych pomyślnych startów.

Zdjcie0163.jpgZdjcie0164.jpg

I MIEJSCE W ORGOŃKA CROSS

10 marca w Hażlachu nasz najbardziej utytułowany lekkoatleta Marcin Kubica z klasy 4b zajął kolejny raz I miejsce w Biegu Górskim. Dystans 12 km Marcin pokonał w czasie 47minut co dało średnie tempo 3min 53 sek na kilometr. Trasa biegu wiodącą po górskich leśnych ścieżkach stanowiła przygotowanie do następnego sezonu startowego. Sprawdzian wytrzymałości biegowej Marcin zaliczył celująco. Gratulujemy kolejnego pierwszego miejsca i życzymy sukcesu w następnych zawodach.

Zd0074.jpgZd0076.jpg

POWIATOWY KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ

5 kwietnia w SP 32 w Wapienicy odbył się po raz kolejny konkurs ''Wiedzy Olimpijskiej". Nasze zawodniczki Wiktoria Maciejczyk z Kl.1b usportowionej, Wiktoria Pasoń z 2a oraz Weronika Szczygieł z 2c w  rywalizacji z zawodnikami z liceów zajęły drugie miejsce. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Wiktoria Pasoń w super sprincie na 20 m była bezkonkurencyjna zajmując I miejsce, Wiktoria Maciejczyk II w rzutach do kosza, a Weronika Szczygieł również II w skoku w dal z miejsca. Naszym wspaniałym zawodniczkom dzielnie sekundowała siatkarka Julia Michalik, która wystartowała poza konkurencją w teście wiedzy o olimpijczykach. Jesteśmy dumni z naszych zawodniczek, które udekorowane medalami poprosiły o wspólne zdjęcie z Przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta Bielska - Białej pana Piotra Kochowskiego. Gratulujemy sukcesu naszym siatkarkom i obiecujemy wystartować w następnej edycji Konkursu Wiedzy Olimpijskiej.

 

 

Zdjcie0109.jpgZdjcie0108.jpgZdjcie0110.jpgZdjcie0111.jpgZdjcie0103-2.jpgZdjcie0113.jpgZdjcie0100.jpg

ZAKOŃCZENIE SEZONU NA LODOWISKU

Kilka uczennic z klasy 1a postanowiło 5 marca definitywnie pożegnać zimę na lodowisku BBOSiR. W ramach programowej lekcji wf dziewczęta doskonaliły jazdę na łyżwach po prostej i po łuku oraz zatrzymanie na jednej i dwu łyżwach. Najlepszą technikę jazdy zaprezentowała Oliwia Ciecierska. Ola Dudziak bardzo pomogła w pierwszych krokach na lodowisku Gabrysi Węcław. Największym twardzielem i konsekwencją wykazała się Laura Kuczera, która po kilku wskazówkach opanowała jazdę tyłem. Ćwiczącym koleżankom dzielnie sekundowały obie Julie (Marszałek i Podlasiak) oraz Ola Kierlin , które utworzyły prawdziwą strefę kibica. Gratulujemy dziewczętom sportowej formy i czekamy na następną zimę.

 

Zd0059.jpgZd0060.jpg