.

POWIATOWY KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ

5 kwietnia w SP 32 w Wapienicy odbył się po raz kolejny konkurs ''Wiedzy Olimpijskiej". Nasze zawodniczki Wiktoria Maciejczyk z Kl.1b usportowionej, Wiktoria Pasoń z 2a oraz Weronika Szczygieł z 2c w  rywalizacji z zawodnikami z liceów zajęły drugie miejsce. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Wiktoria Pasoń w super sprincie na 20 m była bezkonkurencyjna zajmując I miejsce, Wiktoria Maciejczyk II w rzutach do kosza, a Weronika Szczygieł również II w skoku w dal z miejsca. Naszym wspaniałym zawodniczkom dzielnie sekundowała siatkarka Julia Michalik, która wystartowała poza konkurencją w teście wiedzy o olimpijczykach. Jesteśmy dumni z naszych zawodniczek, które udekorowane medalami poprosiły o wspólne zdjęcie z Przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miasta Bielska - Białej pana Piotra Kochowskiego. Gratulujemy sukcesu naszym siatkarkom i obiecujemy wystartować w następnej edycji Konkursu Wiedzy Olimpijskiej.

 

 

Zdjcie0109.jpgZdjcie0108.jpgZdjcie0110.jpgZdjcie0111.jpgZdjcie0103-2.jpgZdjcie0113.jpgZdjcie0100.jpg

I MIEJSCE W ORGOŃKA CROSS

10 marca w Hażlachu nasz najbardziej utytułowany lekkoatleta Marcin Kubica z klasy 4b zajął kolejny raz I miejsce w Biegu Górskim. Dystans 12 km Marcin pokonał w czasie 47minut co dało średnie tempo 3min 53 sek na kilometr. Trasa biegu wiodącą po górskich leśnych ścieżkach stanowiła przygotowanie do następnego sezonu startowego. Sprawdzian wytrzymałości biegowej Marcin zaliczył celująco. Gratulujemy kolejnego pierwszego miejsca i życzymy sukcesu w następnych zawodach.

Zd0074.jpgZd0076.jpg

ZAKOŃCZENIE SEZONU NA LODOWISKU

Kilka uczennic z klasy 1a postanowiło 5 marca definitywnie pożegnać zimę na lodowisku BBOSiR. W ramach programowej lekcji wf dziewczęta doskonaliły jazdę na łyżwach po prostej i po łuku oraz zatrzymanie na jednej i dwu łyżwach. Najlepszą technikę jazdy zaprezentowała Oliwia Ciecierska. Ola Dudziak bardzo pomogła w pierwszych krokach na lodowisku Gabrysi Węcław. Największym twardzielem i konsekwencją wykazała się Laura Kuczera, która po kilku wskazówkach opanowała jazdę tyłem. Ćwiczącym koleżankom dzielnie sekundowały obie Julie (Marszałek i Podlasiak) oraz Ola Kierlin , które utworzyły prawdziwą strefę kibica. Gratulujemy dziewczętom sportowej formy i czekamy na następną zimę.

 

Zd0059.jpgZd0060.jpg

AWANS DO FINAŁÓW W SIATKÓWCE

21 stycznia 2019 cztery reprezentacje siatkarskie dziewcząt z

LO im. Tadeusza Kosciuszki

LO im. Mikołaja Kopernika

ZSTuwim

ZSBudowlanych

rozegrały mecze ćwierćfinałowe , a zwycięzcy mecz półfinałowy o awans do finału mistrzostw miasta w piłce siatkowej. W pierwszym wygranym 2:0 meczu z LO im. T. Kościuszki nasze zawodniczki zaprezentowały wysoki poziom wyszkolenia technicznego. W meczu półfinałowym wygranym 2:0 z ZSTuwim technika połączona z taktyką zespołową dała naszym zawodniczkom awans do finałów. Sportowy duch walki i atmosfera na boisku to najpiękniejsze pożegnanie z siatkówką zawodniczek z klasy 4a Klaudii Pastuszki , Martyny Steckel oraz Karoliny Wójcik. Doskonale na boisku spisywały się zawodniczki z klasy usportowionej 3b Patrycja Tomaszek i Natalia Grobarczyk , a prawdziwie bojowy chrzest przeszła najmłodsza zawodniczka Weronika Szczygieł z klasy 2c. Swój udział w zwycięskim meczu zaakcentowały: Wiktoria Maciejczyk i Zuzanna Konior z klasy 1b , Kinga Wójcik z klasy 3c , Wiktoria Pasoń z klasy 2a oraz Marta Wojtczak z klasy 1c. Gratulujemy sukcesu naszym zawodniczkom. Trzymamy kciuki za mecze finałowe.

SPORTOWE MIGAWKI

DSC_1124.JPGDSC_0176.JPGDSC_0231.JPGDSC_0555.JPGDSC_0563.JPGDSC_0736.JPGDSC_0507.JPGDSC_0527.JPGDSC_0143.JPGDSC_0465.JPG

I MIEJSCE W ZIMOWYM BIEGU PO ZDRÓJ

13 stycznia 2019 to nie pechowy a szczęśliwy dzień dla naszego najlepszego w historii szkoły biegacza Marcina Kubicy z 4b. W niedzielę, w Jaworzu, w półmaratonie górskim na dystansie 21 km, Marcin był bezkonkurencyjny zajmując I miejsce w kategorii open -mężczyźni w "ZIMOWYM BIEGU PO ZDRÓJ". Gratulujemy Marcinowi sukcesu w nowym roku kalendarzowym, cieszymy się z pierwszego ale nie ostatniego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne udane starty.

Zdj0040.jpgZdj0038.jpg