Przejdź do treści Przejdź do menu

Pączek dla Afryki

Pączek 2022 - podziękowanie


W dniu 1 marca w Zespole Szkół Budowlanych odbyła się akcja charytatywna: „Wyślij pączka do Afryki 2022”. W ramach tej akcji uczniowie kupowali pączki, a pozyskane ze sprzedaży środki będą przeznaczone na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.

Wspomniane projekty to między innymi: budowa studni, dożywianie osieroconych dzieci, zakup niezbędnych leków dla najbardziej potrzebujących mieszkańców.


Po raz kolejny  nasza szkoła bierze udział w akcji "Wyślij pączka do Afryki" wspierającej realizację projektów humanitarnych, charytatywnych i edukacyjnych w Republice Środkowej Afryki, Republice Czadu i Gabonie. Akcja, która wcześniej odbywała się w szkole musi w tym roku po raz kolejny przenieść się do internetu. Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy poprzez przesłanie e-pączka w postaci darowizny na konto fundacji.

Kup wirtualnego pączka - pomożesz wybudować studnie w Afryce!

Twoja darowizna sprawi, że kobiety nie będą chodzić wiele kilometrów po wodę
a dzieci przestaną chorować, bo będą pić czystą wodę ze studni głębinowych.

Możesz też podarować afrykańskiemu dziecku ciepły posiłek i kolejny rok nauki w szkole.

Misjonarze zamienią Twoją darowiznę na pomoc potrzebującym

Szczegóły na plakacie poniżej:


Pączek 2021 - podziękowanie


Pączek 2020

Na adres szkoły dotarło podziękowanie za udział w akcji "Wyślij pączka do Afryki 2020". Z przyjemnością przedstawiamy treść otrzymanej wiadomości:

Szczęść Boże!

Dzisiaj w imieniu społeczności Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Stanisława Maczka w Bielsku-Białej
otrzymaliśmy darowiznę na kwotę 700,00 zł w ramach akcji "wyślij pączka do Afryki 2020".
Złożona przez Was darowizna zamieni się w posiłki dla osieroconych dzieci, opiekę medyczną i lekarstwa dla chorych, nowe domy dla ubogich, czystą, zdrową wodę z 2 nowych studni.Wasza pomoc przez ręce naszych misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących.
Bardzo dziękujemy!

Z kolejnych pączków powstaną szkoła, plac zabaw, boisko i kaplica.

Prosimy zachęcić swoich znajomych do pączkowania, wspólnie zrobimy wiele dobrego!

Misjonarze kapucyni otaczają swoją modlitwą całą Waszą społeczność.

 br. Jerzy Steliga

Fundacja Kapucyni I Misje


W Tłusty Czwartek już piąty raz nasza szkoła włączyła się w akcję "Wyślij pączka do Afryki" wspierającą przede wszystkim cele humanitarne, charytatywne i edukacyjne w Czadzie i Republice Środkowej Afryki. Uczniowie przynosili zrobione przez siebie (lub kupione) słodkości. Podczas przerw można było poczęstować się pączkami lub ciastem i złożyć datek na cele akcji. Zebraliśmy 700zł.