Pola Nadziei 2018

26 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się prezentacja Szkolnego Koła PCK połączona z inauguracją akcji Pola Nadziei” .

Wśród obecnych byli Dyrekcja ZSB, honorowy gość Pan Antoni Kruczek- wiceprezes oddziału PCK Bielsko-Biała, nauczyciele i uczniowie. Prowadzącymi uroczystość byli Zuzanna Olma i Jakub Kusiak z klasy Ia. Uczniowie z klas II b, IIa i IIIc pomagali w organizacji uroczystości.

Patronem akcji Pola Nadziei w naszej szkole jest Piotr Duda, były uczeń naszej szkoły, który zmarł 8.02.2013 r. z powodu choroby nowotworowej w wieku 17 lat. Piotr był wolontariuszem i brał udział w wielu akcjach charytatywnych na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Bielsku-Białej. Pan Antoni Kruczek podziękował wszystkim wolontariuszom za dar serca i wręczył legitymacje PCK nowym członkom. Pod koniec uroczystości uczniowie wraz z Dyrekcją i nauczycielami zasadzili żonkile – symbol Akcji Pola Nadziei.

Celem przedstawienia akcji charytatywnych, które organizujemy w naszej szkole było pokazanie młodzieży, że można zrobić wiele dobrego dla drugiego człowieka, że warto pomagać i nie być obojętnym na cierpienie innych .