Przejdź do treści Przejdź do menu

Pomoc zwierzakom

Podsumowanie akcji Pomóż zwierzętom przetrwać zimę!

Jak co roku z końcem grudnia przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę darów na rzecz „pensjonariuszy” ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio” w Bielsku-Białej. Uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele przynieśli, sporo karmy dla kotków i piesków, ręczniki i koce na zimne dni, a także drobne akcesoria dla zwierząt.  Zakupiliśmy również specjalistyczną karmę dla seniorów. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą zbiórkę. Z całego serca dziękujemy w imieniu tych, którzy są od nas całkowicie zależni, a przez nas ludzi opuszczeni i samotni.

Za dostarczone dary otrzymaliśmy podziękowanie, które dołączamy.

Organizatorki akcji

Krystyna Siwczyk i Barbara Wilczek-PłaszczykPomóż zwierzętom przetrwać zimę!

Jak co roku chcielibyśmy przeprowadzić zbiórkę darów w naszej szkole na rzecz 'pensjonariuszy'  ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio”  w Bielsku-Białej oraz oraz fundacji współdziałających ze schroniskiem: „Psiej Ekipy” i„Kotełkowej Drużyny”. Przyjmiemy karmę dla kotków i piesków (mokrą dla kotów), czyste koce i ręczniki.

Wszystkie produkty można  składać  w holu szkolnym do piątku do 17.12.2021  do godziny 12.00.

Wszystkie rzeczy muszą być szczelnie zapakowane, aby zgodnie z obowiązującymi nas procedurami można je było zdezynfekować.

Liczba bezdomnych kotów i psów w schronisku jest ogromna, a nadchodzi wielkimi krokami zima. Okażmy im serce, bo bycie człowiekiem to znaczy bycie wrażliwym na czyjąś niedolę. Czy zwierzęta są gorsze tylko dlatego nie mówią ludzkim głosem?

Opiekunki akcji Krystyna Siwczyk i Barbara Płaszczyk-Wilczek


Pomóż zwierzętom przetrwać zimę!

Budy dla psów należy uszczelnić, wypełnić słomą, dobrze by było przed wejściem do budy przybić zasłonkę z grubego koca.
Nie zapominajmy o regularnym napełnianiu misek świeżą wodą. Pies powinien otrzymać wysokokaloryczną karmę. Szczególnie dotyczy to psów na uwięzi. Metalowe łańcuchy nie mogą być zakładane bezpośrednio na szyję bez skórzanej obroży. W czasie największych mrozów należy psa spuścić, oczywiście na ogrodzonym terenie.
Psy ras nieprzystosowanych do niskich temperatur i szczeniaki nie mogą długo przebywać na zewnątrz, a na noc należy je bezwzględnie zabrać do domów lub ocieplonych pomieszczeń gospodarczych.

Pamiętajmy, że koty nie są przystosowane do mrozów i w tak niskich temperaturach giną. Nie pozostawiajmy ich na zewnątrz! Pozwólmy im schronić się w stodole, ciepłej szopie lub piwnicy. Dokarmiajmy także bezpańskie koty – wszak one także są naszymi sprzymierzeńcami w walce z gryzoniami mogącymi roznosić wiele niebezpiecznych chorób zakaźnych.

Możemy dokarmiać dzikie ptaki w mieście, parkach i na terenach wiejskich. Nie wsypujmy jednak do karmników resztek naszego pożywienia. Zawarte w nich przyprawy i konserwanty mogą tylko zaszkodzić. Poczęstujmy je raczej mieszanką różnych ziaren, owocami, ugotowanymi w nieosolonej wodzie warzywami (taki pokarm jest też odpowiedni dla łabędzi). Regularnie sprzątajmy karmnik, aby jedzenie nie pleśniało. Pamiętajmy też, że bez dostępu do niezamarzniętej wody ptaki mogą nie przeżyć zimy.


Zbiórka dla zwierząt ze schroniska Reksio w Bielsku – Białej