PROGRAM SKS - SIATKÓWKA w ZSB

08-10-2020 15:02 Aktualności

Program Szkolny Klub Sportowy to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywację do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym.

Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. W Zespole Szkół Budowlanych od stycznia 2018 roku organizujemy zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt i chłopców 2 razy w tygodniu (środa - od godz.15.15 do 17.15 i sobota od godz. 9.00 do 11.00).

Od początku działalności SKS (siatkówka) w Zespole Szkół Budowlanych świętujemy sukcesy naszych reprezentantek i reprezentantów w piłce siatkowej. I miejsce w turnieju siatkarskich mikstów "Beskidzki Serw" VIII i IX edycja. II miejsce i wicemistrzostwo Bielska-Białej w siatkówce chłopców w roku szkolnym 2018/2019 i 2019/2020. IV miejsce w siatkówce dziewcząt (mistrzostwa Bielska-Białej w ramach licealiady) w roku szkolnym 2018/2019. Aktualnie wystartowaliśmy z dwójką naszych najlepszych zawodników: Weroniką Szczygieł z klasy IVc tr/tg i Mateuszem Więckiem z klasy IIIb Tb w X edycji "Beskidzkiego Serwu" organizowanego przez Beskidzką Inicjatywę Lokalną, pod patronatem "Kroniki Beskidzkiej" i portalu "Beskidzka24.pl" online. Liczymy na kolejny sukces w sportowej rywalizacji z Bielską Szkołą Przemysłową, Zespołem Szkół im. Juliana Tuwima i ZDZ Bielsko-Biała im. gen. Stanisława Sosabowskiego.