Przejdź do treści Przejdź do menu

Dla kandydatów

BADANIA LEKARSKIE

Badania lekarskie lekarza medycyny pracy odbędą się w szkole (bezpłatne) dla kandydatów z drugiej i kolejnej preferencji w dn. 21 lipca 2022 r. (czwartek)  od godz. 8.30.

Na badania kandydat zgłasza się z kompletem dokumentów - 3 załączniki:

- załącznik 1 pobierz

- załącznik 2  pobierz

- załącznik 3 pobierz


Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych im. Generała Stanisława Maczka w Bielsku-Białej jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020". Nasze technikum zajmuje 157 lokatę w kraju i 22 w województwie śląskim.

Drodzy Ósmoklasiści!

Zapraszamy Was do Zespołu Szkół Budowlanych w Bielsku-Białej.

 • Nasza szkoła to doskonale wyposażona placówka dydaktyczna.
 • Posiadamy tablice multimedialne i nowoczesne pracownie, które pozwolą Wam na zdobywanie wiedzy z wykorzystaniem najnowszych technologii.
 • Dodatkowo dysponujemy drukarką 3D, ploterem oraz specjalistycznymi przyrządami
 • W szkole organizujemy zajęcia dodatkowe umożliwiające wszechstronny rozwój uczniów np. zajęcia sportowe czy architektoniczne.
 • Współpracujemy z lokalnymi uczelniami wyższymi m. in. z Akademią
  Techniczno-Humanistyczną czy Wyższą Szkołą Finansów i Prawa
  w Bielsku-Białej. Nasi uczniowie uczestniczą w wykładach, warsztatach i szkoleniach prowadzonych przez nauczycieli akademickich.
 • "Budowlanka" utrzymuje kontakty z wieloma firmami, które oferują praktyki zawodowe i miejsca pracy dla naszej młodzieży.
 • Ponadto w szkole od ponad dziesięciu lat realizujemy projekty unijne, dzięki którym uczniowie mogą zdobyć aktualnie atrakcyjne na rynku pracy kwalifikacje i poszerzyć swoje umiejętności m.in. prawo jazdy kat. B, uprawienia operatora wózka jezdniowego lub koparko-ładowarki,
  a także licencję pilota dronów.
 • Co roku w naszej placówce wraz z młodzieżą urządzamy andrzejkowe bale integracyjne dla osób niepełnosprawnych. Wyrażamy w ten sposób swoją akceptację, przekonani, że wiele dobrego możemy zrobić dla drugiego człowieka, a "inny nie znaczy gorszy".
 • W szkole panuje przyjazna atmosfera. Dyrekcja i nauczyciele są życzliwi, posiadają duże doświadczenie zawodowe i podchodzą indywidualnie do każdego ucznia.