Czy gaz jest nudny? Nie!!!!
Kilka dni temu uczniowie z klasy 1b i 2g uczestniczyli w zwiedzaniu muzeum gazownictwa w Paczkowie. Muzeum mieści się w pięknie odrestaurowanych zabytkowych wnętrzach dawnej gazowni z czerwonej cegły, a kustosz muzeum opowiadał z pasją historię gazownictwa w Polsce.
Wizyta była możliwa dzięki podpisanemu przez szkołę porozumienia o współpracy z Polską Spółką Gazowniczą.
Trzydziestoletnie muzeum stanowi unikatowy i bardzo ciekawy obiekt techniki gazowej z doskonale zachowanymi urządzeniami nawet z 1902 roku, a ciąg produkcji gazu robi niesamowite wrażenie.
Maszyny, zawory, zasuwy, kolekcje reduktorów gazowych i wiele innych eksponatów w liczbie ponad 3000 tysięcy stanowią niezwykłą atrakcję dla zwiedzających.
Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się bogata kolekcja dawnych sprzętów codziennego użytku – retro kuchenek, żelazek, lokówek, piecyków, piekarników i wielu innych ...
To była ciekawa lekcja historii. Polecamy to miejsce!


