Przejdź do treści Przejdź do menu

Rozpoczęcie roku 2021/2022 - przywitanie i prezentacja

01-09-2021 7:04 Aktualności

Drodzy uczniowie klas pierwszych, drodzy rodzice.

Ze względu na ten trudny czas pandemii i konieczność zachowania dystansu i unikania dużych  zgromadzeń nie będzie uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.
W związku z tym chciałem tą drogą przekazać Wam parę słów od dyrekcji szkoły. Chciałbym abyście mieli świadomość, że od tego jak wykorzystacie najbliższe lata, zależeć będzie Wasza przyszłość, bo przecież już od dawna wiadomo, że wykształcenie w istotny sposób wpływa na jakość dorosłego życia. Uczyć się warto - chociaż zrozumienie tej banalnej w sumie prawdy zabiera nieraz wiele lat i nadal kosztuje wiele życiowych błędów.  Wy nie musicie ich popełniać, jeżeli będziecie pamiętać, że sukces odnoszą ci, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za własne kształcenie i potrafią się uczyć. Wierzę, że po wakacjach jesteście naładowani pozytywną energią i bez problemu podołacie szkolnym obowiązkom . Jest taka maksyma rzymskiego poety Lucjusza „Non omnia  possumus  omnes„ – „nie wszyscy możemy wszystko” , więc musimy zdawać sobie sprawę z tego, że z nie wszystkimi przedmiotami możecie radzić sobie dobrze.  Ktoś dobrze może sobie radzić na matematyce, ale nie koniecznie na np.  j. polskim, ale pamiętajcie, że w każdej trudnej sytuacji spotkacie w tej szkole z wszechstronną pomocą nauczycieli i wychowawców. Nie zniechęcajcie się, walczcie często sami ze sobą. Tak kształtujemy charakter.

Szkoła oprócz nauki ma także zadania wychowawcze. Próbujemy nauczyć, przyzwyczaić młodzież, do tak ważnych w późniejszym życiu zawodowym cech jak: punktualność, solidność, rzetelność, kultura osobista . To wszystko reguluje Statut Szkoły, oraz różnego rodzaju regulaminy. Powinniście się z tymi dokumentami zapoznać, są dostępne na stronie internetowej szkoły i w bibliotece. Mam nadzieję,  że będziemy ze sobą nie tylko pracować ale współpracować, nauczyciele, uczniowie, rodzice i wszyscy partnerzy naszej szkoły, którym nie jest obojętny Wasz los.  Pamiętajcie to jest teraz Wasza szkoła i dbajcie o jej dobrą opinię dbajcie także o sprzęt w tej szkole, o czystość i porządek. Bądźcie również mili i uprzejmi, bo z taką postawą więcej zyskacie, niż arogancją, bezczelnością i nie daj Boże chuligaństwem. Niestety takie postawy u nielicznych też się pojawiają, ale po krótkim czasie takie osoby muszą się pożegnać z nasza szkołą. W tym roku kilka takich przypadków też było.

Zapewniam Was, że każdy uczeń, który nawet gdy nie jest zdolny, ale swoją pracą pokazuje,  że chce się uczyć, i wykazuje starania, które nie zawsze mu wychodzą, otrzyma w tej szkole stosowna pomoc aby mógł ukończyć ją w terminie.

Życzę Wam sukcesów w pracy i nauce, ale przede wszystkim ambicji i wytrzymałości w dążeniu do zamierzonych celów oraz szkolnych przyjaźni, które nieraz utrzymują się na całe lata.                                                                

                                                                                                                          

                                                                                              dyrektor Szkoły  Tadeusz Puczka

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez klasę 2.